
Køb de nye spillertrøjer i AaB Shoppen
Til dagens kamp kan du i AaB Shoppen få fat i vores nye spillertrøjer fra Macron. Trøjerne sælges fra i dag kl. 12.00 med de samme logoer, som spillerne bærer i kampene.
I dag kl. 16.30 slår AaB Shoppen dørene op i fanzonen, og kl. 17.00 åbner AaB Shoppen også i foyeren på Aalborg Portland Park.
Begge steder har du mulighed for at få fingrene i vores nye spillertrøjer fra Macron.
Opbakningen fra fansene har været massiv i en årrække, og derfor er denne sæsons trøjer en hyldest til klubbens tolvte mand; fansene.
Både klubdragten og andendragten bærer således 12 striber.
Umiddelbart inden sæsonens første kamp indgik Scan Global Logistics og Jetsport nye partneraftaler med klubben, og de to samarbejdspartnere er derfor synlige på klubbens spillertrøjer, hvilket man også har kunnet se til de to første kampe i sæsonen.
Jetsport har et hvidt logo på venstre ærme af både klubtrøjen og andentrøjen, mens Scan Global Logistics er synlige med et hvidt logo i nakken af begge trøjer.
På brystkassen er hovedpartner Arbejdernes Landsbank fortsat synlige, som de har været siden 2022.
De trøjer der sælges på AaB Shoppen – både online og i de fysiske butikker på kampdagen – vil fra i dag også have Jetsports og Scan Global Logistics’ logo på trøjen, så de trøjer, man køber, er identiske med de trøjer, spillerne bærer.
Køb trøjerne online på www.aabshoppen.dk eller i AaB Shoppens fysiske butikker i forbindelse med dagens kamp mod Hobro I.K.