AaB-trup med spørgsmålstegn

Til gengæld var Jakob Ahlmann og Nicolaj Thomsen glædeligvis begge tilbage på træningsbanen torsdag formiddag.
- Nicolai Larsen har lidt eftervirkninger fra sit vrid på anklen ved træningen i fredags, men vi forventer, at han træner fuldt ud i morgen, fortæller AaB’s cheftræner Kent Nielsen til aabsport.dk.
- ”Augo” har løbet og er blevet presset i dag, og så må vi se, hvordan han reagerer på det til i morgen, tilføjer Kent Nielsen om AaB-anførerens problemer med en forstrækning.
Ligeledes er der fremgang at spore med Kenneth Emil Petersen, som i Parken i søndags pådrog sig en mindre hjernerystelse.
- For ”KEP” har vi taget det dag for dag, men vi håber, at han kan træne med fra i morgen og også være klar til at spille søndag.
Søndagens vigtige duel mod AC Horsens sættes i gang kl. 14.00 på Nordjyske Arena, og billetter kan i forsalg købes her.